Võhma Kooli arenguseminar 2026

Loomise kuupäev 22.06.2026

16. juunil toimunud arenguseminaril tehti kokkuvõte õppeaastast, mille keskseks arengueesmärgiks oli tõhusate õpistrateegiate õpetamine. Seminaril vaadati tagasi õpiringide tegevusele ning tutvuti õpilaste õpistrateegiate uuringu ja koolikultuuri uuringu tulemustega.
Päeva jooksul toimusid arutelud, kus õpetajad mõtestasid uuringutulemusi, tõid välja kooli tugevusi ning arutasid võimalikke arengukohti. Ühiselt otsiti vastuseid küsimustele, mida tuleks koolis kindlasti säilitada ning millised muudatused aitaksid kaasa õppimist toetava koolikultuuri kujundamisele. Arenguseminaril vaadati ühtlasi tulevikku ning arutati järgmise õppeaasta õpiringide arengueesmärke.
Tagasiside põhjal võib öelda, et kooli arendusmeeskond liigub arenguseminaride korraldamisel õiges suunas. Õpetajad tõid esile võimaluse süveneda kooli arenguküsimustesse ning väärtustasid koostööd. Õpetajate hinnangul oli oluline, et arenguteemade käsitlemiseks võeti päriselt aega ning neil oli võimalus oma mõtteid jagada, neid ühiselt edasi arendada ja jõuda sisukate aruteludeni. Mitmed õpetajad märkisid, et seminar ületas nende ootusi - kuulamise asemel oli võimalik kaasa rääkida, arutleda ja teemadesse põhjalikult süveneda. 
Seminari külaliseks oli TLÜ kooliarendusprogrammi mentor Kristi Mumm, kes jagas oma kooli kogemusi pikkade ainetundide rakendamisest ning avas nende mõju õppekorraldusele ja õppijate toetamisele. Osalejate tagasiside põhjal kujunes mentori ettekanne üheks seminari väärtuslikuks osaks. Õpetajad tõid esile, et inspireeriv oli kuulda inimese kogemust, kes on edukalt juhtinud suuremahulist muutust koolis. Eriti hinnati seda, et kogemuslugusid ilmestasid nii praktilised kasutegurid kui ka aus käsitlus võimalikest kitsaskohtadest. Kristi Mumm jagas rohkelt praktilisi näiteid ja mõtteainet pakkuvaid kogemusi.
Arenguseminar kujunes sisukaks ja koostöiseks päevaks, mida iseloomustasid avatud arutelud, ühine mõtestamine ja tulevikku vaatav planeerimine. Päev andis õpetajatele võimaluse üheskoos analüüsida senist arenguteed ning seada sihte järgnevateks sammudeks. Ühiselt mõtestati, kus me täna koolina oleme ja millises suunas soovime edasi liikuda, et toetada iga õppija arengut.
Päev kujunes osalejate hinnangul meeldivaks, sisukaks ja tulemuslikuks. Tagasisideküsitluse tulemused näitasid, et enamik õpetajaid peab arenguseminari väärtuslikuks ning toetab selle kujunemist kooli traditsiooniliseks sündmuseks, mis loob võimalusi sisukateks aruteludeks, koostööks ja kooli arengueesmärkide ühiseks mõtestamiseks.
TLÜ kooliarendusprogrammis osalemine on tuletanud meelde ka väikeste võitude ja oluliste verstapostide märkamise tähtsust - seetõttu lõppes arenguseminar tunnustuste ja tänusõnade jagamisega, et anda hoogu ja motivatsiooni jätkata ühiselt seatud eesmärkide poole liikumist ka järgmisel õppeaastal.


Võhma jätkub!
TLÜ kooliarendusprogrammi juhtmeeskond

Viimati muudetud 22.06.2026.