"Tööle kaasa" 22. veebruar VKool

16. veebruaril 2023 toimus järjekordne Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatus „Tööle kaasa!“, milles kutsuti üles Eesti tööandjaid avama oma uksed töötajate lastele. Meie koolist osales selles algatuses 36 õpilast 1.-9. klassini ning oma ukse avas õpilastele 28 erinevat ettevõtet ja asutust.
Õpilaste seas kõige külastatum ettevõte oli Emerson Ten OÜ, kus tutvuti nii trükkali, pakkija kui ka operaatori tööga. Populaarsemad ametikohad oli õpetaja ja hooldaja. Jälgiti õpetajatööd nii koolides kui lasteaias. Võhma lasteaed Mänguveski Oakese rühmalapsed võtsid "uue" õpetaja välkkiirusel omaks. Hooldaja tööd jälginud ja vanemat abistanud õpilane võttis tabavalt hooldekodus nähtu ja kogetu: "need inimesed olid nagu suured beebid". Üks õpilane jälgis isa tööd keevitajana ning meisterdas päeva lõpuks igikestva roosi, metallist. Õpilased tegid tutvust veelerinevate ametikohtadega: kuller, operaator, veokijuht, klienditeenindaja, IT-spetsialist, ehitaja, õmbleja, kondiiter, kokaabi.
Õpilaste tähelepanekud tööpäevast ning ametikoha erisusest:
"Võib teha tööd, ei tohi mängida"
"Töö on tähtis, et ära elada ja maksud oleks makstud"
"Töö on tähtis, kuna nii reklaamitakse poes asju"
"Arvuti taga jälgib isa kõike asju, muidu võib tehas õhku lennata ja laadurijuht veab saepuru 30m mäkke."
"Ehitustööde tegemiseks mul eeldusi ei ole. Olen veel natuke laisk"
"Peaksin paremini koolis õppima, et teha selline firma, kus mu sa isa tööl on."

Õpilaste tähelepanekud tööpäevast ning ametikoha erisusest:
"Võib teha tööd, ei tohi mängida"
"Töö on tähtis, et ära elada ja maksud oleks makstud"
"Töö on tähtis, kuna nii reklaamitakse poes asju"
"Ehitustööde tegemiseks mul eeldusi ei ole. Olen veel natuke laisk"
"Peaksin paremini koolis õppima, et teha selline firma, kus mu sa isa tööl on."