Uudised

Teistmoodi koolipäev (11. märts) 12. märts VKool


11. märtsil olid õpetajad töövarjudeks meie valla ja maakonna teistes koolide õpetajatel. Õpilastel oli koolipäev korraldatud teisiti - erinevate töötubade ja loengute näol. 

Piimandusmuuseum viis läbi programmi "Või tegemine", milles osalesid 1.-5. klassi õpilased. Keskkonnaameti programmi "Jäätmed ringlusesse" käigus omandasid 6. ja 7. klassi õpilased Maigi Säinase juhendamisel ringmajanduse põhimõtte ning arutleti jäätmete vähendamise võimalikkuse ja vajaduse üle. 1. ja 2. klass osales Keskkonnaameti programmis "Kohtumine metsloomaga" ning 3. klass lahendas liiklusülesandeid. I kooliastme päev lõppes liikuvalt - tantsutunniga.  

II kooliastme õpilased osalesid vulkaanide töötoas, kus tehti läbi katsete selgeks, mis määrab ära vulkaani kuju ning pandi vulkaan ka purskama. Nende õppepäeva lõpetasid Naiskodukaitse korraldatud töötoad, kus käsitleti haavade sidumist, kannatanute elupäästvaidasendeid, elustamist ja kannatanu seisundi hindamist. 

III kooliastme päev algas keskkonnateemalise dokfilmi "Rohesõdalased: maailma saastunum jõgi" vaatamisega. Ka 3. klass vaatas dokfilmi, nemad said osa dokfilmist "5800 kilomeetrit koolini". Mõlemad filmid käsitlesid arengumaade probleeme, tänu ühtsele maailmaruumile on probleemid aga omavahel seotud. Filmide vaatamine sai võimalikuks tänu Mondole. 8.-9. klassile sai uurida veel optika ja kosmose teemat, Tallinna Tehnikaülikooli lektor Raavo Josepsoni juhendamisel. Loovkirjutamise töötoast sai osa III kooliaste ning selle viis läbi VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder.

Rohkem pilte leiad siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918154483653446&type=3

11. märtsil olid õpetajad töövarjudeks meie valla ja maakonna teistes koolide õpetajatel. Õpilastel oli koolipäev korraldatud teisiti - erinevate töötubade ja loengute näol. 

Piimandusmuuseum viis läbi programmi "Või tegemine", milles osalesid 1.-5. klassi õpilased. Keskkonnaameti programmi "Jäätmed ringlusesse" käigus omandasid 6. ja 7. klassi õpilased Maigi Säinase juhendamisel ringmajanduse põhimõtte ning arutleti jäätmete vähendamise võimalikkuse ja vajaduse üle. 1. ja 2. klass osales Keskkonnaameti programmis "Kohtumine metsloomaga" ning 3. klass lahendas liiklusülesandeid. I kooliastme päev lõppes liikuvalt - tantsutunniga.  

II kooliastme õpilased osalesid vulkaanide töötoas, kus tehti läbi katsete selgeks, mis määrab ära vulkaani kuju ning pandi vulkaan ka purskama. Nende õppepäeva lõpetasid Naiskodukaitse korraldatud töötoad, kus käsitleti haavade sidumist, kannatanute elupäästvaidasendeid, elustamist ja kannatanu seisundi hindamist. 

III kooliastme päev algas keskkonnateemalise dokfilmi "Rohesõdalased: maailma saastunum jõgi" vaatamisega. Ka 3. klass vaatas dokfilmi, nemad said osa dokfilmist "5800 kilomeetrit koolini". Mõlemad filmid käsitlesid arengumaade probleeme, tänu ühtsele maailmaruumile on probleemid aga omavahel seotud. Filmide vaatamine sai võimalikuks tänu Mondole. 8.-9. klassile sai uurida veel optika ja kosmose teemat, Tallinna Tehnikaülikooli lektor Raavo Josepsoni juhendamisel. Loovkirjutamise töötoast sai osa III kooliaste ning selle viis läbi VAT teatri dramaturg Mihkel Seeder.

Rohkem pilte leiad siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918154483653446&type=3