Mai esimese poole sündmustest 17. mai VKool

Aeg läheb kiirelt. Käes on juba maikuu teine pool ning kõikjal on näha õitsengut. Koos sellega on varsti lõppemas ka 2023/2024 õppeaasta.

Mai on olnud tavaliselt sündmusterohke kuu ja seda erinevatel põhjustel (9. klassi katse- ja lõpueksamid, ilusad ilmad, auhinnad, tähtpäevad jne).

Järgnevalt väike ülevaade mai esimese poole sündmustest alates kuu algusest:

3. mai

Reedel, 3. mail toimusid Võhma Koolis talgud. Koolimaja ümbrisest koristati prügi ja oksi, puhastati staadionit ja skateparki, tehti peenraid ja istutati lilli. Ilm oli soe ja päikesepaisteline ning tööd sujusid rõõmsas meeleolus.

Aitäh kõigile abilistele! Album on leitav siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.956282479840646&type=3

3.-5. mai

3.-5. mail toimus Järva-Jaani Gümnaasiumis EÕEL 50. üldkoosolek. Kõik osalejad olid jagatud gruppidesse ning igal grupil oli ka juht.

Reedel toimus peamiselt teistega tutvumine ning kui kõigiga oli tutvutud, korraldati aardejaht.

Laupäev algas hommikuvõimlemisega ning kui oli söödud hommikusöök, hakkasid pihta ametlikud osad. Tutvuti organisatsiooni korralduslike dokumentidega, uuendati põhikirja ja vaadati üle varasemalt antud seisukohad tasemetööde ja riigieksamite sooritamise ning kõrgkooli sisseastumise ja “Venekeelsete õpilaste integreerimine Eesti haridussüsteemi” osas. Räägiti ka õpilaste vaimsest tervisest. Kui ametlikud osad olid läbi, toimus töötuba. Päev lõppes õhtuprogrammiga, kus iga grupp pidi esitama ühe muusikalise etteaste.

Pühapäev algas samuti hommikuvõimlemisega ning pärast hommikusööki hakkas viimane ametlik osa. Pärast seda oli lõpetamine ning lahkumine.

Üldkoosolekult sain palju uusi kogemusi ning ka palju toredaid mälestusi. Kohtusin imeliste inimestega, kellega hüvastijätmine võttis pisarad silma.

Riti Valo

ÕE president

7. mai

Teisipäeval, 7. mail jätkusid Võhma Koolis talgud. 9. klassi õpilased rajasid peenra, kuhu nad peatselt ka lilleseemned külvavad.

9. mai

9. mail viisid Politsei- ja Piirivalveameti Viljandi politseijaoskonna piirkonnapolitseinikud läbi liikluskasvatuse koolituse. Koolituse sihtrühmaks olid 1.-8. klassi õpilased. Koolitus keskendus peamiselt sellele, kuidas liikluses jalgrattaga liigelda, ning milline peab olema turvavarustus. Koolituse käigus näidati teemakohaseid slaide ning tehti praktilisi katseid. Õpilased said olulistel teemadel arutleda ja küsimusi küsida. Piirkonnapolitseinikud jagasid lastele ka liiklusalaseid meeneid.

Sakala viktoriini võitjad (7.klass) ja korraldajad (9.klass) külastasid preemiaks Sakala Malevat. Õpilastest enamus ei olnud varem maleva hoones käinud ja seega oli neil põnev vaadata nii jõusaali kui kasarmustiilis magamisruume. Eriliselt tekitasid elevust lasketiirutagune sein koos helkivate kestadega ning parkimisplatsil olev tehnika koos kuulsa saunaautoga. Õpilased said teada, mis on malev ja millega seal tegeletakse, kes või mis on noorteorganisatsioonid ja mis tegevusi nende liikmed teevad. Õpilased said kõikidele küsimustele vastused. Täname Sakala Malevat ja noorteinstruktorit Ebe Õnnet ringkäigu eest. Andis kindlasti paljudele õpilastele mõtteainet.

10. mai

10. mail toimus Võhma Koolis koos Võhma lasteaiaga emadepäevade kontsert 2024. Album on leitav siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.963841962418031&type=3

14. mai

14. mail allkirjastas Võhma Kool hea tahte ja koostöö leppe Tallinna Ülikooliga.

Aastatel 2024-2027 osaleb kool Üldhariduskoolide arendusprogrammis.

2022. aastal alustati Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuris tegevusega “Tõenduspõhise ja õppija arengut toetava kvaliteedijuhtimise edendamine üldhariduses”. Selle tegevuse üheks oluliseks osaks on üldhariduskoolidele personaalset lähenemist pakkuvate arendusprogrammide väljatöötamine ning rakendamine.

Arendusprogrammid (edaspidi ka programmid) töötavad välja ning viivad läbi Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool. Ülikoole aitavad selles haridusvaldkonna mentorid, kes aitavad siduda teooria ja praktilise kogemuse omavahel üheks tervikuks. Programmide elluviimist toetab Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur. Rahastab Euroopa Liit ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Programmi on ellu kutsunud Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur. Kokku pakutakse perioodi jooksul arengutoe võimalust vähemalt 50 üldhariduskoolile. Võhma Kool on üks neist koolidest.

16. mai

16. mail toimus 6. klassi mullaprogramm "aktiivõpe mullaga". Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.966132518855642&type=3.

Ilusat kevade jätku!

Järgnevalt väike ülevaade mai esimese poole sündmustest alates kuu algusest:

3. mai

3.-5. mai

Riti Valo

ÕE president

7. mai

9. mai

10. mai

14. mai

Aastatel 2024-2027 osaleb kool Üldhariduskoolide arendusprogrammis.

16. mai

Ilusat kevade jätku!