Uudised

Lastekoori ettelaulmise päev ja "Teeme ära" 16. mai VKool


2. mail toimus koolis "Teeme ära" talgupäev, kus korrastati kooli ümbrus. Samal ajal oli meie lastekoor laulupeo ettelaulmisel Viljandis, mis määras laulupeole saamise. Tagasiside Võhma Kooli lastekoori ettelaulmisele oli ülimalt positiivne ja tiivustav. Iga koor tõmbas repertuaarist loosiga kaks laulu ettelaulmiseks. Meile andis loosiõnn lauludeks "Mu isamaa on minu arm" ning "Sata-sata". Ave Sopp ütles, et meie lastekoor pakkus päeva suurima elamuse ning koor on ilusa ja pehme kõlaga. Vilve Maide kiitis "Sata-sata" esitust (meie koor oli Viljandimaal ainus, kes selle loo välja loosis) ning tunnustas koori selle eest, et refrääni partiid on päriselt selged, väheste kooride kohta võivat seda öelda. Koor sai hinnanguks "väga hea", oleme laulupeo suunareal.

Lisaks laulupeole ootame lilleniidu peenra tärkamist. Nimelt 2.mai talgupäeval kaevas 9. klass valmis peenra, millele lastekoor külvas seemned 15.mail. "Teeme ära" talgute raames sai meie kool niidulillede seemnepaki, millega rajada liigirikas niidulillede kasvuala. Seemnepakis oli tervelt 36 eriilmelist kodumaist liiki, mis on käsitsi kogutud Eestimaa niitudelt. Kindlustamaks taimede tärkamise ja kasvu, kutsus koor istutamise lõpus lauluga "Sata-sata" taimedele vajaliku vee järgmisteks päevadeks (nagu täna näeme, siis see õnnestus). "Teeme ära" talgud 2023 on sellega lõpetatud.

Aitäh ja kiitus lastekoorile, koorijuht Mailale ning kõigile talgulistele! Laulupeo ajaks peaks peenar hakkama ilmet võtma.

#teemeära2023 #laulupidu2023

2. mail toimus koolis "Teeme ära" talgupäev, kus korrastati kooli ümbrus. Samal ajal oli meie lastekoor laulupeo ettelaulmisel Viljandis, mis määras laulupeole saamise. Tagasiside Võhma Kooli lastekoori ettelaulmisele oli ülimalt positiivne ja tiivustav. Iga koor tõmbas repertuaarist loosiga kaks laulu ettelaulmiseks. Meile andis loosiõnn lauludeks "Mu isamaa on minu arm" ning "Sata-sata". Ave Sopp ütles, et meie lastekoor pakkus päeva suurima elamuse ning koor on ilusa ja pehme kõlaga. Vilve Maide kiitis "Sata-sata" esitust (meie koor oli Viljandimaal ainus, kes selle loo välja loosis) ning tunnustas koori selle eest, et refrääni partiid on päriselt selged, väheste kooride kohta võivat seda öelda. Koor sai hinnanguks "väga hea", oleme laulupeo suunareal.

Lisaks laulupeole ootame lilleniidu peenra tärkamist. Nimelt 2.mai talgupäeval kaevas 9. klass valmis peenra, millele lastekoor külvas seemned 15.mail. "Teeme ära" talgute raames sai meie kool niidulillede seemnepaki, millega rajada liigirikas niidulillede kasvuala. Seemnepakis oli tervelt 36 eriilmelist kodumaist liiki, mis on käsitsi kogutud Eestimaa niitudelt. Kindlustamaks taimede tärkamise ja kasvu, kutsus koor istutamise lõpus lauluga "Sata-sata" taimedele vajaliku vee järgmisteks päevadeks (nagu täna näeme, siis see õnnestus). "Teeme ära" talgud 2023 on sellega lõpetatud.

Aitäh ja kiitus lastekoorile, koorijuht Mailale ning kõigile talgulistele! Laulupeo ajaks peaks peenar hakkama ilmet võtma.

#teemeära2023 #laulupidu2023