Eesti Vabaõhumuuseumi külastus 07. juuni VKool

6. juunil toimus 1.-4.klassi ning osa 6.klassi õpilaste õppekäik Eesti Vabaõhumuuseumisse, kus osaleti kahes erinevas haridusprogrammis. Et saabumas on jaanipäev, siis õpilased said osa programmist "jaanipäeva ootel", kus uuriti, miks tehti jaanipäeval jaanituld, milliseid mänge mängiti ja milliste taimede erilisse väkke sel ajal usuti. Nii õpilased kui õpetajad said ise proovida ka saapaviset, mis on üks jaanipäeva mängudest. Teine programm oli "talurahva tööriistad", kus õpilased said vastused järgmistele küsimustele: kuidas pesumasinata pesu pesti ja triikrauata riie sirgeks sai, kust saadi vanal ajal tööriistad, mis on lüpsik/koot/pütt? Õpilased said uudistada ja ka proovida erinevaid meeste ja naiste töid taludes, nt kahemehesae käsitlemist. Õppekäik sai teoks tänu kultuuriranitsa toetusele.

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.980960067372887&type=3