Aktiivõpe mullaga 07. juuni VKool

31. mail toimus 6. klassil keskkonnahariduse programm "Aktiivõpe mullaga", mille viis läbi Järvamaa keskkonnahariduse büroo spetsialist Maarika Männil. Õppeprogramm toimus kooli rohealal, kus oli võimalik mullapuuriga mullaprofiil võtta - maa oli kuiv ja kõva, mistõttu nö puurimine oli paras pähkel. Lisaks kirjeldati ja mõõdeti mullahorisonte, tehti äigejoonis, sõeluti kuiva mulda ja määrati sõrmeprooviga mulla lõimist. Lõimise määramine ei olnud midagi muud kui mullaga voolimine. Programmi lõpus suutis iga õpilane öelda, millest tekib muld ja miks muld meile tähtis on.